Priset är inte längre tillgängligt för det valda datumet och antalet personer. Välj ett annat erbjudande i rumspanelen.
Priset är inte längre tillgängligt för det valda datumet och antalet personer. Välj ett annat erbjudande i rumspanelen. Se fler rumstyper och erbjudanden längre ner på sidan. Visa mig tillgängliga rum och priser

Adina Apartment Hotel Leipzig

4.6 / 5
829 Omdömen
 
 
 
 
 
 
 
Officiell klassificering

Det 4-stjärniga hotellet Adina Apartment Hotel Leipzig i Leipzig är ett hotell med bar, frukostbuffé och WiFi. På hotellet kan du njuta av både massage och bastu. Är barnen med på resan finns barnvakt. På området finns det parkeringsmöjligheter. Följande kreditkort accepteras på hotellet: American Express, EC Maestro, Mastercard och Visa.

Ditt rum

Om hotellet

De här faciliteterna finns på hotellet. De allra flesta ingår, men vissa kan kosta extra.

Faciliteter

facilities
  • AC
  • Incheckning: från 16:00
  • Utcheckning: till 12:00
  • Accepterade kort: American Express, EC Maestro, Mastercard och Visa
  • Minilivs
  • Room service
  • WiFi i allmänna utrymmen
  • Parkering
  • Hiss
  • Totalt antal rum/lägenheter: 166
  • Husdjur tillåtna

Restauranger & barer

foodAndBeverage
  • Bar
  • Restaurang

Pool

pool
  • Solstolar

Rum

rooms
  • Kaffebryggare/tekokare
  • Dubbelsäng
  • Hårfön
  • Uppvärmning
  • Pentry
  • Mikrovågsugn
  • Kassafack
  • Dusch
  • Tv

Sport & aktiviteter

sport
  • Aerobics
  • Gym
  • Cykeluthyrning

Wellness

  • Bastu
  • Massage

Barn & ungdomar

  • BarnomsorgKostar extra

Läge

Adina Apartment Hotel Leipzig, Brühl 50 04109 Leipzig, Leipzig, Tyskland

Fakta om Tyskland

Huvudstad Berlin
Valuta Euro (EUR)
Språk Tyska
Folkmängd 82 670 000
Tidsskillnad 0 timmar

Bra att veta

Visste du att...

Tyskland har drygt 40 sevärdheter på UNESCOS världsarvslista, bland annat Museumsinsel i Berlin, hansastaden Lübeck och slotten i Potsdam.

Romantische Strasse är en ca 30 mil vägsträcka från Füssen i söder till Würzburg som passerar en rad sevärda småstäder, bland annat Nördlingen och Rothenburg ob der Tauber.

Tysklands herrlandslag vann fotbolls-VM fyra gånger mellan 1954 och 2014. Fotbollsdamerna vann VM-guld 2003 och 2007.

Pass och visum

Ambassadens Tel 08-670 15 00. Visum krävs inte för Nordiska medborgare. Pass eller nationellt id-kort som är giltigt under perioden för vistelsen krävs.

Prisnivå

Prisexempel från Berlin
  • 1,5 liter vatten ca 4:-
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Error
Cannot GET /ml/hotel-offers/prerender

Förslag på andra hotell som kan passa dig