Maistra Select Mlini Villas and Apartments

Om hotellet

  • WiFi

Strandnära lägenheter söder om Dubrovnik

Maistra Select Mlini Villas and Apartments är ett litet och strandnära lägenhetshotell i Mlini söder om Dubrovnik. Här bor du i modernt inredda lägenheter på mellan 25 till 49 kvadratmeter, alla med uteplats. På hotellet finns pool, restaurang och möjlighet att hyra cykel.

Stranden Astarea Beach ligger ca 100 m från hotellet

På Hotellet finns:

  • 24 h reception
  • Pool
  • Massage och bastu
  • Hyrcyklar
  • Restaurang och bar
  • Tvättservice

Alla lägenheter har:

  • WiFi
  • Pentry med micro och kylskåp
  • AC och kassafack
  • Telefon
  • Bad/dusch och wc
  • Hårfön

Vissa rum går att boka för fler än ordinarie antal, t ex ett dubbelrum som disponeras av tre. Tillkommande person(er) sover då i extrabädd, t ex viksäng eller bäddsoffa.

Här använder vi hotellets benämningar av rumstyper.

  • Antal rum : 15

Snabbfakta

Bad/strand
50 m
Centrum
50 m
Restaurang
Ja
Transfertid
ca 30 min

Medeltemperatur i Mlini

Adress & telefon

Adress
Setaliste Marka Marojice, 40, MLINI, Croatia

Viktig information

Reception 24 h
Ja
Byggt
2013
Senast renoverad
2013
Antal rum
15
American Express
Ja
MasterCard
Ja
Visa
Ja
WiFi
Ja
AC i allmänna utrymmen
Ja
Incheckning
15:00
Utcheckning
11:00
Kassafack i receptionen
Ja
Tvättservice
Ja

Rummen

WiFi
Ja
Kassafack
Ja
Kylskåp
Ja
Hårfön
Ja
Telefon
Ja
Bad/wc
Ja

Lägenheterna

Kassafack
Ja
Kylskåp
Ja
Hårfön
Ja
Telefon
Ja
Bad/wc
Ja
Typ av kök
Pentry
Micro
Ja

Mat & dryck

Restaurang
Ja
Poolbar
Ja
AC i restaurang
Ja
Café
Ja

Avstånd

Lokaltrafik
250 m
Centrum
50 m

Strand

Bad/strand (minsta avstånd)
50 m
Bad/strand (max)
50 m

Avkoppling

Massage
Ja
Frisör
Ja
Bastu
Ja

Sport

Badminton
Ja
Mountainbike-uthyrning
Ja
Dykcenter
Ja
Vattensport (motor)
Ja
Bananbåt
Ja
Biljard
Ja
Motorbåt
Ja
Trampbåt
Ja
Bordtennis
Ja
Vattenskidor
Ja

Barn & ungdomar

Barnstol i restaurangen
Ja
Lekplats
Ja

Tillgänglighet

Rullstolstillgänglighet hotellområde
Nej

Vår service: Dygnet runt via TUI-appen

  • Gäller från 2024-11-01 till 2025-05-01
  • Gäller från 2025-05-01 till 2025-11-01
  • Gäller från 2025-11-01 till 2026-05-01

Service via TUI-appen

TUI har ingen personal på det här resmålet, men med TUI-appen kan du nå oss dygnet runt, när det passar dig. Via Fråga guiderna i appen kan du skicka meddelanden på svenska och få snabbt svar, både före och under din semester. Vi kan hjälpa dig att boka utflykter och hyrbil, ge dig restaurangtips och visa var du hittar den bästa shoppingen eller de finaste stränderna. Självklart kommer vi också att hjälpa till med praktiska frågor som kan dyka upp, så att du får en skön och avkopplande semester. Dygnet runt kan du även, vid brådskande ärenden, nå oss på telefon.

Så här kommer du till hotellet

Flygtid

Din restid beror på vilket flyg du väljer. Cirka 2 tim 50 min vid direktflyg från Stockholm-Arlanda.

Transfertid

Beräknad transfertid cirka 30 minuter från flygplatsen Dubrovnik Airport (DBV). Du ser transferalternativen när du bokar din resa. Du kan också boka transfer genom att logga in på ditt myTUI-konto när bokningen är klar. Här kan du läsa mer om transfer.

Avstånd

Lokaltrafik
250 m
Centrum
50 m

Strand

Bad/strand (minsta avstånd)
50 m
Bad/strand (max)
50 m

Kundomdömen

TUI kundrecensioner

8.8 av 10

32 Kundbetyg
  • Städning
    9.3 av 10
  • Maten
    7.2 av 10
  • Poolen
    8.4 av 10
  • Hotellservicen
    8.9 av 10
  • Rum
    8.6 av 10

Uppdaterat: 2024-11-05

>

Besök Mlini och detta hotell!

  • 8 av 10
Ett fantastiskt hotell, så vackert beläget. Dock lite väl tomt i slutet på säsongen (höstlovet), skulle verkligen vilja besöka detta hotell igen, kanske i maj/juni eller september.
>

Perfekt väder i oktober

  • 8 av 10
Mlini är en fin liten by. Lätt att ta buss nr 10 in till Dubrovnik. Perfekt att åka i oktober då det inte är så mycket folk. Har tyvärr blivit så dyrt i Kroatien. Men Kroatien är ju är en fantastisk plats.
>

Fin resort

  • 10 av 10
Rent och snyggt men eftersom man inte kan välja specifik lägenhet hade vi tur som fick bra läge. Vissa hade inte varit kul att bo i pga uteplats där ”alla” går förbi eller med utsikt mot baksidan av lägenheterna/villorna framför. Inte så stort utbud av restauranger i närheten och långt till mataffär för oss som ville äta frukost på balkongen istället för i den stora skramliga matsalen. Väldigt små lägenheter, särskilt för oss som var 3 vuxna med liten balkong. Som tur var fick våra vänner lägenhet på bottenplan som hade betydligt större uteplats. Förmedlingen av de som ordnade utflykter var inte så enkel, kanske mest för vårt hotell inte fanns med i rullistan var man kunde kliva på. Likadant med taxin som körde oss från flygplatsen, ni borde informera att receptionen ligger i Astarea och inget annat.