Hotel Wing International Select Asakusa Komagata
- Tokyo, Japan
Tripadvisor
Om hotellet
- WiFi
Modernt hotell vid Sumida-floden
På Hotel Wing International Select Asakusa Komagata bor du i moderna rum i stadsdelen Asakusa intill Sumida-floden i Tokyo. På cirka tio minuters promenad går du till Sumida Park, där körsbärsträden blommar vackert under våren. Hotellet har en restaurang och en takterrass med utsikt över staden.
Hotellet ligger cirka en minuters promenad från Asakusa Station på Toei Asakusa Line.
På hotellet finns:
- Reception öppen 24 h
- Restaurang
- Tvättservice mot kostnad
- WiFi
Alla rum/lägenheter har:
- WiFi
- Bad/dusch och wc
Hotel Wing International Select Asakusa Komagata
Vissa rum/lägenheter går ofta att boka för fler än ordinarie antal, t.ex. ett dubbelrum som disponeras av tre, eller en tvårumslägenhet (två ordinarie bäddar) som disponeras av fyra personer. Tillkommande person(er) sover då i extrabädd, t.ex. viksäng eller bäddsoffa.
I vissa länder garanteras inte en säng per person. Rummen har vanligtvis en eller två sängar som man delar på och inga extrasängar erbjuds.
- Antal rum : 69
Snabbfakta
- Restaurang
- Ja
Medeltemperatur i Tokyo
Adress & telefon
- Adress
- Komagata, 2-7-5, Tokyo, Japan
Viktig information
- Reception 24 h
- Ja
- Antal rum
- 69
- American Express
- Ja
- MasterCard
- Ja
- Visa
- Ja
- Parkering
- Ja
- WiFi
- Ja
- Incheckning
- 15:00-00:00
- Utcheckning
- 11:00
- Kassafack i receptionen
- Ja
- Tvättservice
- Ja
Rummen
- WiFi
- Ja
Mat & dryck
- Restaurang
- Ja
Avkoppling
- Massage
- Ja
Tillgänglighet
- Hiss
- Ja
- Rullstolstillgänglighet hotellområde
- Nej
Vår service: Dygnet runt via TUI-appen
- Gäller från 2024-11-01 till 2025-05-01
- Gäller från 2025-05-01 till 2025-11-01
- Gäller från 2025-11-01 till 2026-05-01
Service via TUI-appen
TUI har ingen personal på det här resmålet, men med TUI-appen kan du nå oss dygnet runt, när det passar dig. Via Fråga guiderna i appen kan du skicka meddelanden på svenska och få snabbt svar, både före och under din semester. Vi kan hjälpa dig att boka utflykter och hyrbil, ge dig restaurangtips och visa var du hittar den bästa shoppingen eller de finaste stränderna. Självklart kommer vi också att hjälpa till med praktiska frågor som kan dyka upp, så att du får en skön och avkopplande semester. Dygnet runt kan du även, vid brådskande ärenden, nå oss på telefon.
Så här kommer du till hotellet
Transfertid
Från Narita flygplats ca 60-90 min med tåg. Från Haneda flygplats ca 15-30 min med tåg.